Laserowe usuwanie znamion – laser frakcyjny CO2

Brodawki, kurzajki i włókniaki, a także znamiona i przebarwienia to zmiany, które nie zawsze wymagają leczenia chirurgicznego, ale wiążą się z nieestetycznym wyglądem powierzchni skóry. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w których pojawiają się na twarzy, przykuwając uwagę najbliższego otoczenia. Osoba z brodawką na policzku bądź guzowatością nosa ma świadomość, iż defekt budzi niezdrowe zainteresowanie rozmówców, co nierzadko wpędza ją w kompleksy. Na szczęście współcześnie można go z łatwością usunąć przy pomocy lasera CO2. Urządzenie w bezkrwawy i bezbolesny sposób likwiduje zmianę skórną, nie pozostawiając śladów. Zabiegom z jego użyciem poddaje się coraz więcej osób.

1

System laserowy CO2 ma szerokie zastosowanie w dermatologii estetycznej, a zabiegi z jego zastosowaniem są bezpieczne i bezkrwawe. Dzięki nim można usuwać z powierzchni skóry włókniaki miękkie, kaszaki i tłuszczaki. Laser eliminuje także brodawki wirusowe i przerośnięte gruczoły łojowe.

Laserowe zabiegi usuwania zmian skórnych są wykonywane w znieczuleniu miejscowym i trwają od kilku do kilkudziesięciu minut (czas trwania uzależniony jest od ilości zmian, które chcemy usunąć). Systemy laserów CO2 są wyposażone w Ultrapuls – urządzenie, którego działanie polega na emisji bardzo krótkich impulsów laserowych w niezwykle krótkich odcinkach czasu. W niektórych przypadkach technologia aparatury umożliwia przeprowadzenie zabiegu bez konieczności zastosowania znieczulenia. Dzięki pracy w trybie impulsowym laser nie uszkadza termicznie otaczających zmianę tkanek. Wiele klinik wykorzystuje także ewakuator oparów z wielostopniowym systemem filtracji. Urządzenie zwiększa komfort lekarza i pacjenta, zapewniając bezpieczeństwo zabiegu, a także eliminując zapach powstający podczas procesu odparowywania zmian skórnych.

3

1

Działanie lasera CO2 polega na emisji energii światła o długości fali 10600 nm na powierzchnię zmiany skórnej. Światło lasera jest absorbowane przez tkanki miękkie, co w efekcie wywołuje odparowanie zawartej w nich wody oraz precyzyjne zamknięcie naczyń. Zabiegi z użyciem lasera CO2 pozwalają na dużą precyzję działania. Najczęściej zmiana skórna jest usuwana w całości, niekiedy jednak (w przypadku zmian pochodzenia wirusowego) terapia może wymagać powtórzenia. W trakcie wykonywania procedury rana nie krwawi, natomiast w okresie rekonwalescencji dolegliwości bólowe i obrzęk tkanek są o wiele mniejsze niż po procedurze z zastosowaniem skalpela. Po usuniętej zmianie pozostaje strupek, który odpada samoistnie po 1-3 tygodniach. Rana zabiegowa goi się stosunkowo szybko i zostaje po niej niewielka blizna bądź zabieg nie pozostawia żadnych śladów (jest to uzależnione od rozległości rany). Bardzo ważną kwestią jest odpowiednia pielęgnacja obszaru pozabiegowego. Nieprzestrzeganie zaleceń lekarza może skutkować powikłaniami. Po zabiegu należy unikać długotrwałego moczenia oraz podrażnień mechanicznych obszaru poddanego działaniu lasera. Nie wolno stosować na nim żadnych kosmetyków i leków niezaleconych przez specjalistę, który przeprowadzał zabieg. Przez okres od 2 do 6 miesięcy (w zależności od wskazań) nie należy się opalać ani na słońcu, ani w solarium.

 

Koszt takiego zabiegu: od 100-500zł /uzależnione od wielkości usuwanego znamienia

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s