Usta jak marzenie – czyli powiększanie ust kwasem hialuronowy

Potocznie mówi się o zabiegu powiększania ust. Jednak lepiej brzmi modelowanie, czyli korekta ich kształtu, wyrównanie asymetrii, dopasowanie do twarzy. W tym zabiegu najbardziej chodzi właśnie o dopasowanie ust do twarzy, a nie o to, żeby były duże i karpiowate!

Przy powiększaniu ust wstrzykuje się do nich kwas hialuronowy. Nie jest on trwały i z czasem się rozpuszcza. Jednak zanim to nastąpi, utrzymuje się w nich jak implant i rozciąga je, podobnie jak pokarm w piersiach kobiet, które karmią. Te, które nie karmią, nie mają pokarmu, i ich biust po ciąży wraca szybko do pierwotnego kształtu. Natomiast piersi kobiet karmiących są przez wiele miesięcy obciążane pokarmem, produkowanym dobowo w ilości od jednego do półtora litra. Skóra piersi bardzo się rozciąga, przez co stają się one bardziej obwisłe. Tak samo kwas hialuronowy rozpycha usta. Dostrzeżono to już dawno, ale odnotowywano głównie pozytywy tego stanu, nie zastanawiano się nad konsekwencjami faktu, że po każdym kolejnym wstrzyknięciu efekt utrzymuje się dłużej.

7

Po pierwszym “ostrzyknięciu” jest to tylko 3 miesiące, ale już po czwartym i piątym 6-8 miesięcy, a nawet dłużej. Z jednej strony to dobrze, bo rzadziej wykonuje się zabiegi. Ale z drugiej oznacza to, że kwas hialuronowy nie jest dla tkanki całkowicie obojętny – powoduje powstanie nadmiaru błony śluzowej i zwłóknień. Dopóki korzysta się z zabiegów z umiarem, nie ma problemu. Jeśli jednak robi się usta jak balony… Dodatkowym niekorzystnym czynnikiem jest upływ czasu i wiotkość tkanek, która się pojawia także w obrębie ust. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w usta wstrzykuje się stosunkowo dużo kwasu. Przy drobnych zabiegach jest to 0,3-0,5 ml, przy mocniejszych 1-1,5, a czasem nawet 2-3 ml. To objętość podobna do tej, którą podaje się przy wypełnianiu bruzd czy policzków, które mają przecież dużo większą powierzchnię. W dodatku na policzki podaje się kwas głęboko a w usta płycej.

Dlatego moi drodzy – wszystko jest dla ludzi, a umiar jest tutaj najważniejszy. Można sobie poprawić wygląd, dla własnej satysfakcji, ale nie róbmy tego z uszczerbkiem na zdrowiu. Zastanówmy się dwa razy, czy chcemy dobrze wyglądać, czy też zostać pośmiewiskiem dla wielu ludzi 🙂

Koszt takiego zabiegu: 700 – 1300zł/ 1ml

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s