Microblading – najbardziej naturalna alternatywa makijażu permanentnego brwi

 Makijaż permanentny maskuje niedoskonałości urody, podkreśla jej walory, a co najważniejsze – nie rozmazuje się w najmniej nieoczekiwanych momentach. Ponadto, makijaż permanentny świetnie tuszuje defekty skóry, takie jak plamy pigmentacyjne, blizny czy przebarwienia.

Skąd wywodzi się więc makijaż permanentny?

Potrzeba atrakcyjności towarzyszyła ludziom zawsze. Zarówno kobiety jak i mężczyźni od wieków wkładali wiele wysiłku w przyozdabianie ciała na różne sposoby. Gdy przestała wystarczać nakładana biżuteria – zaczęli dziurawić sobie uszy, nosy i policzki, by trwale połączyć ją z ciałem. Zaczęto też malować ciało farbami, by zaraz wymyślić tatuaż. Celowali w tym Chińczycy. Już przed dwoma tysiącami laty używali do tego celu bambusowych pręcików zakończonych igłą do zszywania jedwabiu. Przymocowana była do pręcika wełnianą nicią , stanowiącą jednocześnie zbiorniczek na barwnik pochodzenia roślinnego. Krótkimi, silnymi ruchami „wbijano” go pod skórę nie przekraczając granicy naskórka.

Takie były początki makijażu permanentnego, który raczej trzeba kojarzyć z tatuażem niż z dzisiejszym makijażem trwałym. Różnica polega na tym, że w pierwszym przypadku makijaż wykonuje się przez wprowadzenie barwnika wieloma nakłuciami skóry a w drugim przez ”wdrapanie” go szybko wirującą igłą.

 

Najbardziej znaną i naturalna alternatywa makijażu permanentnego brwi jest
Microblading. Jest to metoda wprowadzania pigmentu za pomocą specjalnego opatentowanego ostrza do warstwy kolczystej naskórka przy użyciu najwyższej jakości barwników.
Makijaż wykonany tą techniką pozwala na całkowite rekonstruowanie, a także uzupełnianie niedoskonałości brwi pojedynczymi włoskami nadając naturalny wygląd utrzymujący się nawet 12 miesięcy.

Zabieg jest doskonała alternatywą dla Pań, które:
– mają problematyczny kształt oka i chcą skutecznie ukryć asymetrię,
– cenią sobie swój czas i nie chcą go marnować na koloryzacje brwi innymi metodami,
– mają problemy ze skóra alergiczną,
– są aktywne fizycznie (zajęcia fitness, basen, siłownia),
– należą do perfekcjonistek i żądają idealnego wyglądu przez 24h.
– jest to także doskonała propozycja dla osób po chemioterapii .

22
Ta znana na całym świecie technika wykonywania makijażu ma przewagę nad „metodą piórkową”. Metoda piórkowa wymaga głębszego wprowadzenia barwnika większym ostrzem oraz aplikowania go pod innym kątem, co nie pozwala osiągnąć efektu aż tak naturalnych cienkich włosków.
Podczas wykonywania zabiegu wszystkie elementy mające kontakt ze skórą klientki są sterylne. Po dokładnej dezynfekcji skóry nadajemy kształt zgodnie z naturalnym zarysem łuku brwiowego w połączeniu z wymaganiami klientki. W momencie uzyskania oczekiwanego wzoru następuje wstępne wprowadzenie barwnika przy użyciu ostrza microblading. W dalszej części zabiegu na życzenie klientki mając na celu komfort przeprowadzanych czynności można znieczulić miejscowo okolice brwi, jednak zazwyczaj nie jest to konieczne. Po zakończonym zabiegu należy powstrzymać się od dotykania, moczenia oraz tarcia brwi. Natomiast po ok. 3 godzinach wskazane jest regularna smarowanie brwi maścią Bepanthen, Alantan bądź inną zalecaną przez lingernistke do świeżego tatuażu.

 

Koszt takiego zabiegu: 500-1200zł

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s